• Štúdium

• NADSTAVBOVÉ ŠTÚDIUM

• Nadstavbové štúdium je určené pre absolventov 3 - ročných učebných odborov, pre chlapcov aj dievčatá. Štúdium trvá 2 roky a je ukončené maturitnou skúškou.

• Strojárstvo - Výroba, montáž a opravy prístrojov, strojov a zariadení 01 (2414 L)
            • Dopravná prevádzka - Cestná a mestská doprava 01 (3757 L)
            • Drevárska a nábytkárska výroba (3347 L)
            • Prevádzka strojov a zariadení (2417 L)

• Strojárstvo (2414 L)
              •  Výroba, montáž a opravy prístrojov, strojov a zariadení 01

Absolvent študijného odboru je kvalifikovaný pracovník so širokým všeobecnovzdelávacím základom s odbornými teoretickými vedomosťami a praktickými zručnosťami, ktorý je schopný samostatne vykonávať činnosti stredných technicko-hospodárskych pracovníkov v strojárskych prevádzkach. Je schopný samostatne spracovávať konštrukčnú a technologickú dokumentáciu, riadiť činnosť malej skupiny pracovníkov, zabezpečovať údržbu a prevádzku strojov a zariadení. Absolvent získa vedomosti a zručnosti z oblasti zobrazovania strojových súčiastok, konštrukčných a technologických postupov, základov elektrotechniky, automatizácie, elektroniky a vedomosti ekonomického charakteru.

• Dopravná prevádzka (3757 L)
              •  Cestná a mestská doprava 01

Absolvent môže nájsť uplatnenie v dopravných službách a v zasielateľských organizáciách zaoberajúcich sa kontrolnou, riadiacou a rôznou komerčnou činnosťou najmä v cestnej doprave. Vie vykonávať mechanické, elektromechanické a elektrické práce, súvisiace s montážou, nastavovaním, diagnostikovaním, údržbou a opravami elektronických prvkov a zariadení dopravných prostriedkov.

• Drevárska a nábytkárska výroba (3347 L)

Absolvent nadstavbového štúdia má vedomosti o materiáloch používaných v drevospracujúcom a nábytkárskom priemysle. Je oboznámený s novými trendmi vývoja drevených konštrukcií, dreveného a čalúneného nábytku a stavebno-stolárskych výrobkov. Ovláda nové CAD technológie pri tvorbe technickej dokumentácie a rozšíri si vedomosti z oblasti ekonomiky. Absolvent študijného odboru je kvalifikovaný pracovník, schopný vykonávať práce súvisiace s riadením a organizovaním výrobných činností a činností súvisiacich s prípravou výroby, ako aj s odbytom tovarov a služieb, obstarávaním, nákupom a predajom, skladovým hospodárstvom a so zabezpečením hospodárskeho chodu výroby.

• Prevádzka strojov a zariadení (2417 L)

Študijný odbor pripravuje absolventov vykonávať prácu v strojárskych, dopravných, lesných a poľnohospodárskych podnikoch, zameraných na výrobu, montáž, opravy a prevádzku strojov a zariadení, ale aj v požiarnych zboroch a pod. Po ukončení štúdia je absolvent schopný samostatne spracovávať konštrukčnú a technologickú dokumentáciu a zabezpečovať údržbu a prevádzku strojov a zariadení. Získa vedomosti a zručnosti z oblasti zobrazovania strojových súčiastok, konštrukčných a technologických postupov, základov automatizácie a vedomosti ekonomického charakteru. Absolvent je schopný opravovať a obsluhovať konvenčné stroje a zariadenia, pozná technológiu opráv.

• Súkromná stredná odborná škola DSA, Koniarekova 17, Trnava
      • roman.michalicka@sosdsa.onmicrosoft.com, dsa.tt@dsakademien.sk
      • Riaditeľ: 0902 901 951 Zástupca riaditeľa: 0910 746 812 Odborný výcvik: 0911 356 844 Zborovňa teoretické vyučovanie: 0911 426 611 Vedúci hospodársko - technického úseku: 0902 901 952
      • Koniarekova 17, 918 50 TRNAVA 918 50 Trnava Slovakia