Piatok 18. 4. 2014

Kristián Masaryk (I.SV/SD)

SOŠ polytechnická Vás víta

• Zapojenie do projektu Vráťme knihy do škôl

Sme veľmi radi, že  žiačky našej školy sa zapojili do projektu Vráťme knihy do škôl. Je to projekt, ktorého úlohou je motivovať žiakov k čítaniu, ich úlohou bolo napísať svoj postreh k ľubovoľnej knihe a podeliť sa s ním s ostatnými čitateľmi na internetovej stránke www.vratmeknihydoskol.sk. Všetci zúčastnení môžu vyhrať  elektronickú čítačku alebo iné atraktívne ceny. Naše dievčatá: Veronika Bangová z I.PŽ, Beata Valentovičová z II.K/M a štvrtáčky Veronika Cíferská a Janka Ďurinová ako aj všetci ostatní si môžu prečítať svoje aj ostané súťažné príspevky na príslušnej stránke v časti Príspevky. Treba ale dlhšie listovať, lebo príspevkov je tam naozaj veľa. Nájdete ich na strane 37 –Veronika Bangová, 161 – Janka Ďurinová, 162 – Veronika Cíferská a 205 – Beatka Valentovičová. Dúfame, že v nasledujúcom ročníku sa nedajú zahanbiť ani chlapci, ktorých máme v škole predsa len o niečo viac ako dievčat.

• Zapojenie školy do projektu

Naša škola sa zapojila do multimediálneho projektu, ktorý je určený pre základné a stredné školy. Bližšie informácie nájdete na http://www.nehejtuj.sk/

• Zlatý Amos

Žiaci našej školy prihlásili svojich vyučujúcich p.učiteľa Gálika a p.učiteľku Ušákovú do celoslovenskej súťaže Zlatý Amos – čo je anketa o najobľúbenejšieho  učiteľa – učiteľku. Iniciátormi boli žiaci z triedy IV.KPD. Budeme držať palce, aby sa naši učitelia prebojovali až do celoslovenského kola v Košiciach. Bližšie informácie o ankete nájdete na stránke www.zlatyamos.sk

• Matematická súťaž

Ako každý školský rok, tak aj tento, sa opäť uskutoční dňa 6. marca 2014 Matematická súťaž Páli Vám to??

• Hádzaná

Študenti stredných škôl si na našej škole zasúťažia v hádzanej dňa 20. marca 2014.

• Olympiáda

Dňa 20. marca 2014 sa uskutoční olympiáda zo Slovenského jazyka a literatúry.

• Divadelné predstavenie

Dňa 21. marca 2014 naši študenti navštívia divadelné predstavenie pod názvom Herci sú unavení.

• Exkurzia

Naši študenti sa dňa 19.2. 2014 zúčastnia exkurzie do SACHS Slovakia.

• Príspevok do fondu ZRPŠ

Príspevok rodičov do fondu ZRPŠ na školský rok 2013/2014 je 20 €.

• Video prezentácia našej školy