Sobota 1. 11. 2014

SOŠ polytechnická Vás víta

• Športové súťaže

24. 10. 2014

V priestoroch CVČ Kalokagatia sa konali súťaže v Rope skippingu a penaltový festival. Našu školu reprezentovali:

Rope skipping – Lukáš Sabo IV.KM, ktorý sa umiestnil na peknom druhom mieste výkonom 1455 preskokov.

Penaltový festival – Michal Šiška, Matej Ščasnovič (IV.KM),   Peter Bango a Rasťo Horváth (III.AM), Matúš Krajčovič (II.HM), Patrik Harsányi (III.KM). Najlepšie sa umiestnil Michal Šiška, ktorý skončil na štvrtom mieste. Blahoželáme!

• Kraj, ktorý je mojím domovom

23. 10. 2014

Už sa stalo tradíciou že naši druháci sa v októbri zapájajú do vedomostnej olympiády nášho regiónu "Kraj, ktorý je mojím domovom". Vyhlasovateľom súťaže je náš VÚC. Dňa 22.októbra sa teda družstvo z triedy II.H/M v zložení: Patrik Križan, Matúš Krajčovič a Lukáš Korec snažili správne zodpovedať otázky z oblasti osobností kraja, životného prostredia, olympijského hnutia v kraji a cestovného ruchu. Teraz sú už odpovede odoslané a čakáme na vyhodnotenie.

• Medzinárodný deň školských knižníc

23. 10. 2014

Vedeli ste, že aj knižnice majú svoj deň? Je ním 27.október. Aj my v našej škole máme školskú knižnicu a preto sme sa rozhodli tento deň podporiť. V pondelok, 27.októbra sa preto  v priestoroch našej školy uskutoční verejné čítanie úryvkov z diel rôznych slovenských autorov.Dúfame, že aj takto vzbudíme u vás, žiakov väčší záujem o čítanie a zastavíte sa v školskej knižnici, kde si môžete vybrať z aktuálnej ponuky. Bližšie info u pani učiteľky Búlikovej.

• Červené stužky

9. 10. 2014

Naša škola sa už niekokľo rokov po sebe zapája do celoslovenskej kampane Červené stužky, ktorá prebieha od 1.septembra a vyvrcholí 1:decembra - na svetový deň boja proti AIDS. v rámci kampane sa uskutočnia rôzne aktivity o ktorých si môžete bližšie prečítať:

www.cervenestuzky.sk/

• Školský časopis POLYTECHNIK

9. 9. 2014

Na našej škole vydávame už šiesty rok školský časopis POLYTECHNIK. s ktorým sa úspešne zúčastňujeme celoslovenskej novinárskej súťaže stredných a vysokých škôl Štúrovo pero. Keďže viacerí členovia redakčnej rady úspešne zmaturovali, očakávame, že ich nahradíe vy, šikovní prváci. Bližšie informácie u pani uč. Búlikovej.

• Nový školský rok 2014/15

1. 9. 2014

1.septembra 2014 sa začal ďalší školský rok, ktorý sme slávnostne otvorili 2.septembra.Vítame v našej škole všetkých žiakov, zvlášť žiakov prvých ročníkov. Žiakom aj učiteľom prajeme úspešný školský rok.

• Príspevok do fondu ZRPŠ

Príspevok rodičov do fondu ZRPŠ na školský rok 2014/2015 je 20 €.

• Video prezentácia našej školy